Jak zrobić balony z konfetti?

Marzec 28, 2019 - Czas czytania: 6 minut

Jak samodzielnie zrobić balony z konfetti? Czy jest to możliwe w warunkach domowych? Jak najbardziej! :) 

Z naszym krótkim poradnikiem w kilka chwil uporasz się z tym pozornie trudnym zadaniem. Poprowadzimy Cię krok po kroku, bo naprawdę nie potrzeba wiele, aby Twój balon wyglądał jak z bajki. Balon możesz napełnić helem lub powietrzem. Do dzieła! 

Na początek lista zakupów: 

  • przezroczyste balony o rozmiarze minimum 12 cali (30cm średnicy),
  • żel Hi-Float (służy do uszczelniania i przedłużania żywotności balonów z helem),
  • konfetti w dowolnym kształcie i kolorze (drobne konfetti sprawdza się najlepiej),
  • kawałek rurki o średnicy ok. 2.5cm - 3cm (w naszym przypadku idealnie sprawdził się element, który znaleźliśmy w kartonie po starym odkurzaczu :D) + jeden dowolny balon,
  • hel 4.0 (możesz również napełnić balon powietrzem),
  • wstążka.Balony z konfetti - co potrzeba żeby zrobićProces powstawania balonów z konfetti w warunkach domowych wygląda następująco: 

1. Przygotowujemy tzw. bufor do konfetti. Naszym buforem zostanie kawałek rurki PCV z części po starym odkurzaczu. Na koniec wspomnianej rurki naciągamy dowolny balon, tak żeby całkowicie i szczelnie zablokować wylot rurki z jednej strony. 

Przyrząd do robienia balonów z konfetti2. Wsypujemy konfetti do naszego bufora. Pamiętaj, że ilość konfetti ma tutaj znaczenie. Zbyt mała ilość nie będzie widoczna w balonie, natomiast zbyt duża ilość konfetti znacząco obciąży balon i nie będzie on się unosił w ogóle albo szybciej opadnie po pewnym czasie. 

Konfetti do balonów3. Aplikujemy żel uszczelniający Hi-Float za pomocą dozownika do przezroczystego balona. Żel nie tylko uszczelni i przedłuży żywotność naszego balona. Dzięki niemu konfetti przyklei się do powierzchni balona od jego wewnętrznej części. Masujemy balon i dokładnie rozprowadzamy żel po wewnętrznej warstwie balona. Pamiętaj, żeby nie wprowadzać żelu do samej końcówki balona - przeszkodzi nam to w późniejszym procesie. 

Żel Hi-Float do balonów z helem4. Napełniamy balon helem (lub powietrzem), a następnie nakładamy jego końcówkę na nasz bufor z konfetti. Ta czynność wymaga największej gimnastyki, przyda się sporo sprytu i zręczności. Po kilku próbach napewno się uda :) Po nałożeniu końcówki balona na rurkę, naciągamy ją jeszcze bardziej tak żeby nasz bufor miał "szeroki dostęp" do wnętrza balona. Widać to dokładnie na zdjęciu poniżej. 

Konfetti w balonie, napełnianie balona5. Następnie płynnym ruchem skieruj balon do dołu, tak żeby konfetti siłą grawitacji wpadło do balona. Jednocześnie mocno kręć balonem i trząchaj nim na boki. Dzięki sile odśrodkowej konfetti równomiernie wypełni wewnętrzną powierzchnie balona. 

Własny balon z konfetti, zrób to sam6. Delikatnie zdejmij naciągniętą końcówkę balona z rurki. Trzymaj mocno, żeby nie wyleciał hel (lub powietrze). Zawiąż wstążkę....

Wiązanie balona z helemGOTOWE! WŁAŚNIE ZROBILIŚMY BALON Z KONFETTI NAPEŁNIONY HELEM :) 

Jeśli nie masz czasu lub potrzebujesz większą ilość balonów z helem i z konfetti, napisz do nas! Przygotujemy je za Ciebie i dla Ciebie. 

Balon helem z konfetti Warszawa

POWRÓT

kontakt

Zapraszamy do naszego showroomu w celu obejrzenia balonów i omówienia szczegółów dekoracji!
Ze względu na dużo realizacji wyjazdowych prosimy o kontakt telefoniczny przed przyjazdem.

99% balonów posiadamy dostępnych od ręki. Każde zamówienie przygotowujemy tuż przed dostawą lub odbiorem osobistym.
Zamówienia przyjmujemy telefonicznie, mailowo lub SMS.

Zadzwoń:

+ 48 608 255 355

Wyślij zapytanie:

kontakt@helovebalony.pl

Odbiór zamówień:

ul. Skarbka z Gór 15u/12, Warszawa
Pasaż DERBY, I piętro
(po wcześniejszym umówieniu odbioru)