Jak samodzielnie zrobić balony z konfetti? Czy jest to możliwe w warunkach domowych? Jak najbardziej! 🙂 

Z naszym krótkim poradnikiem w kilka chwil uporasz się z tym pozornie trudnym zadaniem. Poprowadzimy Cię krok po kroku, bo naprawdę nie potrzeba wiele, aby Twój balon wyglądał jak z bajki. Balon możesz napełnić helem lub powietrzem. Do dzieła! 

Na początek lista zakupów: 

Proces powstawania balonów z konfetti w warunkach domowych wygląda następująco: 

1. Przygotowujemy tzw. bufor do konfetti. Naszym buforem zostanie kawałek rurki PCV z części po starym odkurzaczu. Na koniec wspomnianej rurki naciągamy dowolny balon, tak żeby całkowicie i szczelnie zablokować wylot rurki z jednej strony.

2. Wsypujemy konfetti do naszego bufora. Pamiętaj, że ilość konfetti ma tutaj znaczenie. Zbyt mała ilość nie będzie widoczna w balonie, natomiast zbyt duża ilość konfetti znacząco obciąży balon i nie będzie on się unosił w ogóle albo szybciej opadnie po pewnym czasie.

3. Aplikujemy żel uszczelniający Hi-Float za pomocą dozownika do przezroczystego balona. Żel nie tylko uszczelni i przedłuży żywotność naszego balona. Dzięki niemu konfetti przyklei się do powierzchni balona od jego wewnętrznej części. Masujemy balon i dokładnie rozprowadzamy żel po wewnętrznej warstwie balona. Pamiętaj, żeby nie wprowadzać żelu do samej końcówki balona – przeszkodzi nam to w późniejszym procesie.

4. Napełniamy balon helem (lub powietrzem), a następnie nakładamy jego końcówkę na nasz bufor z konfetti. Ta czynność wymaga największej gimnastyki, przyda się sporo sprytu i zręczności. Po kilku próbach napewno się uda 🙂 Po nałożeniu końcówki balona na rurkę, naciągamy ją jeszcze bardziej tak żeby nasz bufor miał “szeroki dostęp” do wnętrza balona. Widać to dokładnie na zdjęciu poniżej.

5. Następnie płynnym ruchem skieruj balon do dołu, tak żeby konfetti siłą grawitacji wpadło do balona. Jednocześnie mocno kręć balonem i trząchaj nim na boki. Dzięki sile odśrodkowej konfetti równomiernie wypełni wewnętrzną powierzchnie balona.

6. Delikatnie zdejmij naciągniętą końcówkę balona z rurki. Trzymaj mocno, żeby nie wyleciał hel (lub powietrze). Zawiąż wstążkę….

GOTOWE! WŁAŚNIE ZROBILIŚMY BALON Z KONFETTI NAPEŁNIONY HELEM 🙂 

Jeśli nie masz czasu lub potrzebujesz większą ilość balonów z helem i z konfetti, napisz do nas! Przygotujemy je za Ciebie i dla Ciebie. 

Powrót